چگونه در Minecraft نقشه بسازیم؟

2
نحوه ساختن نقشه در minecraft

اگر گیمر بازی Minecraft هستید، یکی از آیتم‌های مهمی که باید برای ساخت آن اقدام کنید، نقشه است. نقشه‌ها برای کسانی که می‌خواهند به صورت طولانی مدت در دنیای Minecraft بازی کنند، بسیار مهم است. نقشه در بازی Minecraft به شما این امکان را می‌دهد تا مناطق خاصی را در جهان بازی مشخص کنید تا همیشه بدانید که چگونه به این مکان ها برسید. خوشبختانه ساخت نقشه در بازی ماینکرافت نسبتاً ساده است، اما اگر آن‌ها را اشتباه بسازید، کارایی مورد نظر را نخواهند داشت. اما چگونه در ماینکرافت نقشه بسازیم؟ در همین راستا در این مطلب از وب سایت پروچس قصد داریم تا شما را با نحوه ساختن نقشه در Minecraft آشنا کرده و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

پیش نیازهای ساخت نقشه در Minecraft

برای ساختن نقشه در بازی Minecraft شما به آیتم‌های زیر نیاز دارید:

  • 1 قطب نما یا compass
  • 8 کاغذ یا paper

نحوه ساخت کاغذ یا paper در ماینکرافت

برای ساخت هر کاغذ یا paper شما به 3 نیشکر یا sugar cane نیاز دارید که باید به شکل زیر آن‌ها را کنار هم بچینید تا بتوانید 1 کاغذ بسازید.

نحوه ساختن کاغذ در ماینکرافت
نحوه ساخت Paper در Minecraft

نحوه ساخت قطب نما یا compass در ماینکرافت

برای ساخت قطب نما یا compass مسیر سخت‌تری پیش روی شما قرار دارد. شما باید آیتم‌های زیر را داشته باشید تا بتوانید قطب نما یا compass بسازید:

  • 1 سنگ قرمز یا Redstone Dust
  • 4 شمش آهن یا Iron Ingot

پیدا کردن سنگ قرمز یا Redstone Dust راحت است و شما می‌توانید با کلنگ‌های الماسی، آهنی یا نتریت این سنگ قرمز را پیدا کنید. محل‌هایی که می‌توانید Redstone Dust را پیدا کنید، بلاک‌های به شکل زیر است.

نحوه ساخت قطب نما در ماینکرافت
از این بلاک‌ها می‌توانید Redstone Dust استخراج کنید.

از طرف دیگر برای ساخت شمش آهن یا Iron Ingot روش‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد. شما می‌توانید با کشتن Iron Golem، یک عدد شمش آهن یا Iron Ingot به دست بیاورید.

چگونه در Minecraft نقشه بسازیم
با کشتن Iron Golem می‌توانید یک عدد شمش آهن یا Iron Ingot به دست بیاورید.

همچنین می‌توانید با پختن Raw Iron یا آهن خام که در بلاک‌های زیر می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید، یک عدد شمش آهن یا Iron Ingot بسازید.

ساخت نقشه در ماینکراف
شما می‌توانید از این بلاک‌ها Raw Iron یا آهن خام به دست بیاورید.

می‌توانید با قرار دادن ذغال یا coal در کنار Raw Iron یا آهن خام در داخل اجاق یا Furnace نیز شمش آهن یا Iron Ingot بسازید.

چگونه در Minecraft نقشه بسازیم
برای ساخت Iron Ingot باید از این ترکیب در اجاق استفاده کنید

پس از به دست آوردن این آیتم‌ها، با کنار هم چیدن آن‌ها به شکل زیر می‌توانید قطب نما بسازید.

ساخت قطب نما در Minecraft
نحوه ساخت قطب نما یا Compass در Minecraft

نحوه ساختن نقشه در Minecraft

همان طور که بیان شد، به منظور ساخت نقشه باید قطب نما یا compass و 8 کاغذ یا paper داشته باشید. به محض این که این آیتم‌ها را به دست آوردید، باید به سراغ یک Crafting Table بروید و می‌توانید گزینه ساخت Map یا نقشه را مشاهده کنید. اگر گزینه ساخت نقشه را مشاهده کردید، باید آیتم‌ها را به صورت زیر بچینید تا بتوانید نقشه ایجاد کنید.

نحوه ساخت نقشه در بازی Minecraft
نحوه ساخت نقشه یا Map در بازی Minecraft

همچنین موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که روش دیگری برای ساخت نقشه در بازی Minecraft وجود دارد. برای انجام این کار، فقط به 9 کاغذ یا paper نیاز دارید. با قرار دادن این 9 کاغذ در کنار هم، می‌توانید یک نقشه معمولی بسازید.

تصویری از ساخت نقشه ساده در ماینکرافت
نحوه ساخت نقشه ساده یا Empty Map در Minecraft

♦ مهم: نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که این نقشه معمولی ردیاب بازیکن یا player tracker ندارد به همین دلیل نمی‌توانید با این نقشه موقعیت خود را پیدا کنید. این نوع نقشه به عنوان Empty Map شناخته می‌شود که با استفاده از آن فقط نمایی از منطقه کلی بازی خواهید داشت.

اگر در طول بازی خود نقشه Empty Map ساختید، به هیچ عنوان نگران نباشید. چرا که می‌توانید این نقشه‌ها را ارتقا دهید. شما فقط باید یک قطب نما بسازید و مشابه تصویر زیر، Empty Map را با یک قطب نما یا compass ترکیب کنید تا بتوانید نقشه حرفه‌ای بسازید.

ارتقا نقشه ساده در ماینکرافت
نحوه ارتقا نقشه ساده Empty Map به نقشه حرفه‌ای در Minecraft

آموزش ساخت نقشه بزرگ در ماین کرافت

بعد از ساخت نقشه، اولین موضوعی که با آن مواجه می‌شوید، کوچکی نقشه است. با این حال نباید نگران باشید چرا که می‌توانید با داشتن منابع مناسب، اندازه نقشه را تا چهار برابر افزایش دهید. برای انجام این کار، باید از یک Cartography Table استفاده کنید. برای ساختن Cartography Table باید آیتم‌های زیر را داشته باشید تا بتوانید این میز را بسازید:

  • 2 کاغذ یا Paper
  • 4 تخته یا Plank از هر نوع

می‌توانید با قرار دادن این آیتم‌ها به صورت زیر، برای ساخت Cartography Table اقدام کنید.

ساخت Cartography Table در بازی ماینکرافت
نحوه ساخت Cartography Table در بازی Minecraft

بعد از ساخت Cartography Table، باید نقشه‌ای را که در اختیار دارید در جایگاه بالا سمت چپ و یک تکه کاغذ را در جایگاه پایین سمت چپ، مثل تصویر زیر قرار دهید:

آموزش ساخت نقشه بزرگ در ماین کرافت
با استفاده از میز Cartography Table می‌توانید نقشه خود را ارتقا دهید.

پس از انجام این کار، نقشه جدیدی در اختیار شما قرار می‌گیرد که بزرگ‌تر بوده و فضا بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای ارتقا نقشه به Level چهار، تنها کاری که باید انجام دهید این است که این کار را 4 بار انجام دهید.

نحوه ساخت کپی نقشه ماینکرافت

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید انجام دهید، کپی کردن نقشه در ماینکرافت است. شما می‌توانید هر نوع نقشه را کپی کنید. برای انجام این کار باید از میز Cartography Table استفاده کنید. به منظور رسیدن به این هدف باید مشابه با تصویر زیر نقشه‌ای که قصد کپی کردن آن را دارید در بالا و یک نقشه Empty Map را در پایین قرار دهید:

کپی نقشه ماینکرافت
امکان کپی کردن نقشه یا Map در بازی Minecraft وجود دارد

سپس با انجام این کار یک نقشه جدید در اختیار شما قرار می‌گیرد که مشابه با نقشه قبلی شما است.

کلامِ پروچس

در این مطلب از وب سایت پروچس شما را با نحوه ساختن نقشه در Minecraft آشنا کردیم. با توجه به موارد گفته شده، به راحتی می‌توانید از ابتدا تا انتها یک نقشه کامل را در بازی Minecraft بسازید و آن را ارتقا داده یا حتی از نقشه کپی بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها