بررسی بازی Senua’s Saga Hellblade 2

17
بررسی بازی Senua's Saga Hellblade 2

Hellblade II: Senua’s Saga بی شک از نظر جلوه‌های بصری، صداگذاری و موسیقی نه تنها یکی از بهترین بازی‌های امسال، بلکه یکی از برترین بازی‌های تاریخ است که روایتگر ادامه ماجراجویی‌های سنوئا و درگیری‌های ذهنی او با دنیای اساطیری و ترسناک ایسلند است. این بازی، همانند نسخه اول، تجربه‌ای منحصر به فرد را به ارمغان می‌آورد که تا اعماق وجودتان نفوذ می‌کند. در این مطلب از سایت پروچس قصد داریم تا به نقد و بررسی بازی Senua’s Saga Hellblade 2 پرداخته و شما را با بخش‌های مختلف این بازی آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

بررسی داستان بازی Senua’s Saga Hellblade 2

نقد و بررسی بازی هل بلید 2
در این بازی سنوئا وارد سرزمین ایسلند و دنیای خشن وایکینگ‌ها می‌شود.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی Senua’s Saga Hellblade 2، داستان آن است. در این نسخه سنوئا در ادامه داستان قبلی خود وارد مسیر جدیدی می‌شود. سنوئا که دوره‌ای با بیماری روانی خود درگیر بود در این نسخه آن را پذیرفته و حالا قصد دارد تا به اهداف دیگری برسد و آن هم نجات جان انسان‌های بی گناه است.

برای رسیدن به این هدف، سنوئا وارد سرزمین ایسلند و دنیای خشن وایکینگ‌ها می‌شود.

در این بازی سنوئا مثل نسخه قبلی دیگر به شکل شدید از ناپایداری‌های ذهنی رنج نمی‌برد و حالا با نجواهای درون خود به صلح رسیده است. صداهای وحشتناک قسمت اول حالا جای خود را به پژواک ناله‌ها و فریادهای مردمی که بی رحمانه توسط وایکینگ‌ها قتل عام می‌شوند، داده اند.

دنیای بازی همچنان تاریک است و در طول سفر او، افراد دیگری نیز سنوئا را همراهی می‌کنند. داستان سرایی Hellblade 2 ظرافتی فوق العاده داشته و شاید حجم دیالوگ‌ها و زمان صرف شده برای داستان بیش از حد طولانی باشد اما می‌توانید با غرق شدن در دنیای بازی لحظات جذابی را تجربه کنید.

تکامل شخصیتی سنوئا در تک تک دیالوگ‌ها و حرکاتش به وضوح قابل مشاهده است و توهمات ذهنی سنوئا نیز در بسیاری از مواقع، به او راهنمایی می‌کنند.

تمامی عناصر Hellblade 2 در خدمت روایت داستان عمیق و تاریک بازی است که باعث می‌شود تا تجربه‌ی بی نظیری داشته باشید. در بخش روایت، شاهد کارگردانی بی نقص بازی هستیم که باعث می‌شود تا لودینگ‌ها و وقفه‌های روایی به صفر رسیده باشد. در واقع تجربه بازی Hellblade 2 مثل تماشای یک فیلم سینمایی بلند به یک شیوه جدید است که در آن حالا شما نه تنها تماشاگر، بلکه بازیگر فیلم هستید.

می‌توان گفت که Hellblade 2 اثر هنری کم نظیری است که تجربه‌ای تکان دهنده را برای شما به همراه دارد.

بررسی گیم پلی بازی Senua’s Saga Hellblade 2

یکی از مواردی که در زمان تجربه Senua’s Saga Hellblade 2 شما را چند دقیقه‌ای مجذوب خود می‌کند، جلوه‌های بصری خیره کننده و سینماتیک‌های نفس گیری است که دیگر مرزی برای تفکیک بین گیم پلی و سینماتیک باقی نمی‌گذارد.

در ابتدا در حال تماشای یک فیلم هستید، اما ناگهان متوجه می‌شوید که سنوئا ایستاده و حالا نوبت شما است که داستان را روایت کنید. روایت سیال بین سکانس‌های سینمایی و گیم پلی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازی است که باعث می‌شود تا زیبایی بازی حفظ شده و فضایی حماسی و جذاب خلق شود.

در بخش گیم پلی Hellblade 2 شبیه به نسخه اول است و بیشتر تلاش می‌شود تا ذهن گیمر را به چالش بکشد. برای سینمایی‌تر شدن این بازی خبری از HUD یا رابط کاربری نیست و برای مبارزه یا حل معماها هیچ آموزشی به شما داده نمی‌شود. این موضوع باعث شده تا طراحی معماها ساده‌تر شده و حتی در صورت گیر کردن در یک پازل بتوانید با سعی و تلاش و همچنین با گوش دادن به صداهای ذهنیِ سنوئا آن‌ را حل کنید.

بررسی گیم پلی بازی hellblade 2
ترنزیشن و انتقال بین یک نبرد به نبرد دیگر فوق العاده زیبا و چشم نواز است.

در نبردهای باس فایت نیز به شما سرنخی داده نمی‌شود و باید خودتان روش مبارزه را پیدا کنید. یکی از مهم‌ترین تغییرات در گیم پلی بازی که شاید بر روی کاغذ تصمیم درستی نباشد اما در اجرا عالی است، حذف مبارزات همزمان با چند دشمن است. این تصمیم به خاطر استفاده از موشن کپچر برای ضبط تمام حرکات شخصیت‌ها در طول مبارزات صورت گرفته است اما باعث می‌شود تا مبارزات سینمایی‌تر شود.

همچنین ترنزیشن و انتقال بین یک نبرد به نبرد دیگر نیز فوق العاده زیبا و چشم نواز است. البته نباید در نبردهای تن به تن نیز توقع چالش زیادی داشته باشید و اگر گیمری هستید که دنبال چالش بیشتر می‌گردید، می‌توانید بازی را روی Hard قرار دهید. البته بازی یک حالت سخت Dynamic نیز دارد که بر اساس میزان مهارت شما، سختی بازی تغییر می‌کند.

مدت زمان بازی:

 • داستان اصلی: 7 ساعت
 • ۱۰۰ درصد داستان: 9 ساعت

بررسی موسیقی و صداگذاری بازی Senua’s Saga Hellblade 2

بی شک یکی از برترین ویژگی‌های سری هل بلید که در این نسخه نیز وجود دارد، موسیقی و صداگذاری بی نظیر آن است. موسیقی و صداگذاری بازی با ظرافت تمام ضبط شده و شاهد موسیقی دلهره آور، صدای طبل‌های تکان دهنده، توهمات ذهنی و ضربات شمشیر واقعی هستیم که شما را غرق بازی می‌کند.

اگر بازی را با هدفون تجربه کنید، می‌توانید صدای شخصیت‌های ذهن سنوئا را به صورت مداوم و چرخشی بشنوید که بسیار واقع گرایانه است. تمامی این موارد در بخش صداگذاری، بازی Senua’s Saga Hellblade 2 را بی نقص می‌کند.

بررسی گرافیک بازی Senua’s Saga Hellblade 2

در بخش گرافیک از نظر هنری و فنی، Senua’s Saga Hellblade 2 برترین بازی ای است که می‌توانید در نسل فعلی تجربه کنید. گرافیک بازی بر روی کامپیوتر و ایکس باکس سری ایکس چشم نواز است و حتی بر روی کنسول ایکس باکس سری اس که بسیار ضعیف‌تر است، باز هم شاهد گرافیک فوق العاده‌ای هستیم.

بررسی گرافیک بازی هلبلید 2
جزئیات محیط، نورپردازی، بافت اشیا، حرکات و انیمیشن‌های صورت شخصیت‌ها در بازی Senua’s Saga Hellblade 2 فوق العاده است.

این بازی با استفاده از جدیدترین امکانات موتور بازی سازی Unreal Engine 5 ساخته شده و به بهترین شکل ممکن توانایی این موتور بازی سازی را به شما نمایش می‌دهد.

مهم‌ترین ویژگی‌های گرافیکی این بازی عبارتند از:

 1. نورپردازی طبیعی و پویا
 2. جزئیات فوق العاده بافت‌ها
 3. استفاده از سیستم Meta Human برای نمایش چهره‌های واقع گرایانه و احساسی

گرافیک بازی آنقدر زیبا و واقعی است که در ابتدا ممکن است مجذوب تماشای آن شوید. جزئیات محیط، نورپردازی، بافت اشیا، حرکات و انیمیشن‌های صورت شخصیت‌ها، همگی در سطحی بالاتر از هر بازی دیگری هستند.

نقد و بررسی بازی senua
در این نسخه شاهد حضور سنوئا در محیط‌های گوناگون هستیم و در تمامی این محیط‌ها، گرافیک در بالاترین حد ممکن است.

یکی از پیشرفت‌های دیگر این بازی تنوع محیطی آن است. در این نسخه شاهد حضور سنوئا در محیط‌های گوناگون هستیم و در تمامی این محیط‌ها، گرافیک در بالاترین حد ممکن است. بی شک می‌توان گفت که Senua’s Saga Hellblade 2 سینمایی‌ترین بازی تاریخ است که می‌توانید تجربه کنید.

بررسی ویژگی‌های اضافی بازی Senua’s Saga Hellblade 2

با وجود این که گیم پلی بازی طولانی نیست اما نینجا تئوری تلاش کرده تا با اضافه کردن ویژگی‌های اضافی، بازی را برای گیمرها جذاب‌تر کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی، Photo Mode یا حالت عکاسی است. Photo Mode این بازی هیچ محدودیتی ندارد و شما می‌توانید در هر لحظه از بازی حتی در کاتسین‌ها عکس‌های حیرت انگیزی ثبت کنید.

Photo Mode بازی
Photo Mode این بازی هیچ محدودیتی ندارد و شما می‌توانید در هر لحظه از بازی حتی در کاتسین‌ها عکس‌های حیرت انگیزی ثبت کنید.

ترکیب گرافیک چشم نواز و قابلیت Photo Mode، تجربه‌ای بی نظیر را خلق می‌کند.

جمع بندیِ پروچس

بررسی بازی Senua’s Saga Hellblade 2 نشان می‌دهد که صنعت بازی‌های ویدیویی چگونه می‌تواند یک تجربه تعاملی جدید و نوآورانه ایجاد کند.

این بازی کلاس درسی برای بازی سازانی مثل کوجیما خواهد بود که علاقه مند به ساخت بازی‌های سینمایی هستند. باید گفت Hellblade 2 یک بازی تعاملی و سینمایی است و با گرافیک و جزئیات خیره کننده و چشم نواز خود می‌تواند گیمرها را به سرعت جذب خود کند.

Senua’s Saga Hellblade 2 را بخرید چون:

بازی، گرافیک خیره کننده‌ای دارد و نشان می‌دهد که آینده بازی‌های ویدیویی از نظر گرافیکی و روایت چگونه خواهد شد. صداگذاری عالی، موسیقی فوق العاده، مبارزات هیجان انگیز از دیگر ویژگی‌های بازی است. همچنین حتماً سری به ویژگی Photo Mode بازی بزنید و از قابلیت‌های جذاب آن استفاده کنید.

Senua’s Saga Hellblade 2 را نخرید چون:

ممکن است بازی برای افرادی که علاقه‌ای به بازی‌های سبک ترس روانشناختی ندارند، مناسب نباشد. همچنین قیمت بازی ممکن است برای افرادی که بازی را بر روی سرویس گیم پس تجربه نمی‌کنند و علاقه‌ای به تجربه کرکی بازی‌ها ندارند با توجه به زمان کم گیم پلی کمی گران به نظر برسد.

نقاط قوت بازی هل بلید 2 :

 • گرافیک فوق العاده
 • صداگذاری و موسیقی عالی
 • مبارزات سینمایی
 • کارگردانی و روایت عالی
 • ویژگی Photo Mode قدرتمند

نقاط ضعف بازی هل بلید 2:

 • پازل‌های آسان

امتیاز بازی از نگاه پروچس: 9.5

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها