بهترین بردگیم های دورهمی و مهمانی ها

43
بهترین بردگیم های دورهمی

دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی فرصتی عالی برای بازی کردن و ایجاد لحظات شاد و هیجان انگیز است. اگر به دنبال تفریحات دورهمی هستید، بازی‌های رومیزی یا بردگیم‌ها می‌توانند سرگرمی جذابی باشند که شور و نشاط مضاعفی به جمع شما می بخشند. اما در مهمانی ها چه بردگیمی بازی کنیم؟ و بهترین بردگیم های دورهمی کدامند؟

انتخاب بهترین بازی فکری دورهمی به عوامل مختلفی مانند سلیقه افراد حاضر، سن و تعداد بازیکنان بستگی دارد. با این حال، در این مطلب قصد داریم تا شما را با برخی از بهترین بردگیم های دورهمی که برای جمع‌های خانوادگی و دوستانه فوق العاده هستند، آشنا کنیم.

 شب مافیا

یکی از برترین و مشهورترین بازی های فکری دورهمی بزرگسالان، شب مافیا است. شب مافیا یک بازی نقش مخفی و استدلالی است که نبرد بین یک اقلیت آگاه یعنی تیم مافیا و یک اکثریت ناآگاه یعنی تیم شهروندان را شبیه سازی می‌کند. در این بازی به هر شخص نقشی داده می‌شود و بازیکنان باید با استدلال و گفتگو یکدیگر را به چالش بکشند تا بتوانند تیم خود را برنده کنند.

بهترین بازی فکری دورهمی
بازی پرطرفدار مافیا

در این بازی هدف تیم شهروندان یافتن و حذف تمام اعضای مافیا قبل از این است که مافیا اکثریت شهر را به دست آورد و شهر را تصرف کند. از سوی دیگر هدف تیم مافیا مخفی نگه داشتن هویت خود و فریب شهروندان است.

حداقل تعداد بازیکنان برای انجام بازی مافیا 6 نفر است، اما می‌توان با 10 تا 13 نفر نیز این بازی را تجربه کرد. در این بازی به هر بازیکن به طور تصادفی یک کارت با یک نقش داده می‌شود. نقش‌ها معمولاً شامل شهروند، مافیا، دکتر، کارآگاه، پدرخوانده و… می‌شود که هر کدام نقش و ویژگی خاصی دارند.

بازی دارای 2 بخش شب و روز است. در طول شب، بازیکنان چشمان خود را می‌بندند و راوی به طور مخفیانه هر بازیکن را بیدار می‌کند تا کاری را با توجه به نقش خود انجام دهند. در شب، مافیا تلاش می‌کنند تا شهروندان را بکشند. در طول روز نیز بازیکنان می‌توانند با یکدیگر صحبت کنند، نظرات خود را بیان کرده و به یکدیگر رأی بدهند تا کسی را از بازی حذف کنند.

اگر تمام اعضای مافیا قبل از اینکه اکثریت را به دست آورند، حذف شوند، شهروندان برنده بازی می‌شوند. از سوی دیگر اگر تعداد اعضای مافیا با تعداد شهروندان مساوی یا بیشتر شود، تیم مافیا پیروز خواهد شد.

اونو

UNO یک بازی کارتی و یکی از بهترین بردگیم های دورهمی و خانوادگی است و برای افرادی که علاقه مند به بازی‌ با ورق هستند، گزینه جذابی محسوب می شود. اونو یک بردگیم سریع است که یادگیری آن آسان بوده و برای کل اعضای. خانواده سرگرم کننده است.

بهترین بازی رومیزی دورهمی
بازی کارتی اونو

در این بازی، بازیکنان به نوبت سعی می‌کنند کارتی را که در دست دارند با کارتی که بر روی زمین به عنوان آخرین کارت بازی شده، از نظر رنگ یا عدد یکسان باشند.

همچنین کارت‌های اکشنی در بازی وجود دارند که می‌توانید با آن‌ها کارهای مختلفی انجام دهید. اولین بازیکنی که کارت‌های دستش تمام شود، برنده بازی خواهد شد.

با ممنوع کردن استفاده از کلمات “من” و “تو” می توانید این بازی را برای خود جذاب تر کنید

بردگیم کتان

یکی از کلاسیک‌ترین بردگیم‌های تاریخ که هنوز هم جز بهترین بردگیم های خانوادگی به حساب می‌آید. بازی کتان است. این بازی استراتژیک مناسب 3 تا 4 بازیکن است و گیمرها در آن در نقش مهاجرانی هستند که سعی می‌کنند تا در جزیره کتان شهرهای خود را ساخته و با مدیریت منابع، تجارت و… قدرت را در جزیره کتان به دست بیاورند.

بهترین بازی های رومیزی خانوادگی
بردگیم کتان یکی از بهترین بازی های رومیزی خانوادگی

جزیره کتان در این بردگیم به شکل یک تخته ماژولار و قابل تغییر ساخته شده است که می‌تواند هر بازی شما را متفاوت کند. در هر نوبت این بازی، دو تاس ریخته می‌شود تا مشخص شود کدام منابع در جزیره تولید می‌شود. بازیکنان کارت‌های منابع را بر اساس محل قرارگیری شهرهای خود جمع آوری می‌کنند.

شما می‌توانید از این منابع برای ساخت جاده‌ها و شهرهای خود استفاده کنید. جاده‌ها شهرهای شما را به هم متصل می‌کنند و به شما امکان می‌دهند به مناطق جدیدی از جزیره بروید. همچنین شهرها امتیاز پیروزی شما را بیشتر می‌کنند. اولین بازیکنی که به تعداد مشخصی از امتیازات پیروزی برسد، برنده بازی خواهد شد.

تجارت یک عنصر کلیدی در بازی کتان است. بازیکنان می‌توانند کارت‌های منابع را با یکدیگر مبادله کنند تا منابع مورد نیاز خود را برای ساختن آن چه می‌خواهند، به دست آورند. در زمان مبادله، مذاکره با سایر بازیکنان بخش مهمی است چرا که هیچ محدودیتی در تجارت وجود ندارد.

بازی کتان یک بردگیم عالی برای افرادی است که به دنبال بهترین بازی رومیزی دورهمی استراتژی هستند. یادگیری این بازی آسان است، اما تسلط بر آن دشوار است چرا که به دلیل قابلیت تغییر چیدمان برد بازی و عنصر تعامل با سایر بازیکنان، بازی همواره تنوع دارد.

Ticket to Ride

یکی دیگر از جذاب‌ترین و بهترین بردگیم های خانوادگی، بازی Ticket to Ride است. این بازی در ایران با اسم شاهراه چاپ شده است. در این بردگیم بازیکنان بلیت‌های قطارها را در رنگ‌های مختلف جمع آوری می‌کنند تا مسیرهای راه آهن را که شهرها را در یک نقشه به هم متصل می‌کنند، بسازند.

بهترین بازی های بردگیم دورهمی

این یک بازی استراتژیک است که در آن هدف بازیکنان تکمیل مسیرها، ساخت طولانی‌ترین مسیر راه آهن و همچنین تکمیل کارت‌های اهدافی است، که به شما می‌گوید که باید چه مسیرهایی را تشکل دهید. با انجام این کارها می‌توانید امتیاز دریافت کنید.

این بازی برای 2 تا 5 نفر مناسب بوده و مدت زمان آن 30 تا 60 دقیقه است. یادگیری قوانین این بازی آسان بوده و گیم پلی آن ترکیبی از استراتژیک و شانس است. Ticket to Ride برنده جوایز متعددی شده است و به عنوان یک بازی کلاسیک شناخته می‌شود که هنوز هم ارزش تجربه دارد.

مونوپولی

میتوان گفت بردگیم مونوپولی جز بهترین بازی رومیزی دورهمی است که با وجود کلاسیک بودن، هنوز هم محبوب و پرطرفدار است. در این بردگیم، بازیکنان باید با دور زدن در نقشه بازی، زمین خریداری کرده و در زمین‌های خود ساخت و ساز کنند. البته امکان فروش زمین‌ها و تجارت با سایر بازیکنان نیز وجود دارد. هدف در این بردگیم آن است که سایر بازیکنان را ورشکسته کنید.

بهترین بوردگیم های دورهمی
مونوپولی یکی از محبوب ترین بازی های بردگیم دورهمی

مونوپولی یک بازی سرگرم کننده و هیجان انگیز است که افراد در هر سنی می‌توانند از آن لذت ببرند. در بردگیم مونوپولی بازیکنان به نوبت تاس می‌اندازند و در صفحه بازی حرکت می‌کنند.

اگر بازیکنی وارد زمینی شود که مالک ندارد، می‌تواند آن را بخرد. اما اگر بازیکنی در ملکی که متعلق به بازیکن دیگری است فرود بیاید، باید اجاره آن را به مالک بپردازد. بازیکنان می‌توانند املاک خود را با خانه‌ها و هتل‌ها توسعه دهند تا میزان اجاره‌ای را که به دست می‌آورند، افزایش پیدا کند. بازی زمانی به پایان می‌رسد که همه به جز یک بازیکن ورشکسته شوند.

جنگا

جِنگا که در ایران به آن برج هیجان می‌گویند، یکی دیگر از بهترین بردگیم های دورهمی کلاسیک است که در آن مهارت، استراتژی و کمی شانس با هم ترکیب شده.

این بردگیم گزینه بسیار خوبی برای مهمانی‌ها، دورهمی‌ها و یا حتی بازی با تعداد کم است.

در بازی جنگا 54 بلوک چوبی وجود دارد که بلوک‌ها به شکل یک برج با سه بلوک در هر سطح چیده می‌شوند. بلوک‌ها به گونه‌ای روی هم چیده شده اند که هر بلوک در هر ردیف در جهت مخالف با سطح قبلی است. این باعث می‌شود که برج ناپایدار شود.

بازی های فکری دورهمی بزرگسالان
جنگا یا برج هیجان

بازیکنان به نوبت هر بار یک بلوک را از هر نقطه بر می‌دارند. بلوک باید فقط با یک دست برداشته شود و نمی‌توان پس از دست زدن به یک بلوک انتخاب خود را عوض کنید.

هنگامی که یک بلوک برداشته شد، بازیکن باید آن را در بالای برج، در زاویه مخالف با بلوک‌های زیر آن قرار دهد. سپس نوبت بازیکن بعدی می‌شود. بازی به قدری ادامه پیدا می‌کند تا برج واژگون شود. بازیکنی که باعث ریزش برج می‌شود، بازنده خواهد شد.

ناشتایی

ناشتایی یکی از بهترین بردگیم های دورهمی سریع و خانوادگی است که بر اساس بازی پرفروش سوشی گو طراحی شده است. در این بازی شاهد 110 کارت غذای مخصوص صبحانه هستیم و بازیکنان باید با انتخاب کارت‌های مناسب، بهترین صبحانه را برای خود بسازید و بیشترین امتیاز را کسب کنید.

بهترین بردگیم های خانوادگی
بازی بردگیم ناشتایی

هر کدام از کارت‌ها در بازی دارای سیستم امتیاز دهی خاصی است. روند گیم پلی این بردگیم به این شکل است که بازیکنان با توجه به تعداد نفرات، تعدادی کارت دریافت می‌کنند. سپس باید از بین کارت‌های دست خود یکی را انتخاب کرده و سایر کارت‌ها را به نفر بعدی بدهند. اینقدر باید این کار انجام شود تا کارت‌ها تمام شود. سپس امتیاز شماری انجام می‌شود و بازیکنی برنده خواهد شد که بیشترین امتیاز را به دست می‌آورد.

پی شوم

یکی دیگر از بهترین بازی های فکری دورهمی بزرگسالان بازی پی شوم است. این بردگیم یک بازی کارتی خنده دار است که برای 3 تا 8 نفر مناسب بوده و گزینه خوبی برای دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی است. این بازی به افزایش خلاقیت، قدرت بیان و شوخ طبعی شما کمک می‌کند.

بردگیم ویژه مهمانی ها
بردگیم پی شوم

در این بازی شاهد 110 کارت سوال و 220 کارت پاسخ هستیم. در ابتدای بازی، هر بازیکن 7 کارت پاسخ سفید دریافت می‌کند. سپس یک نفر یک کارت سوال رو می‌کند. در کارت‌های سوال یک جمله نوشته شده است که جای یک کلمه در آن خالی است. سپس هر بازیکن باید یک کارت پاسخ از بین کارت‌های خود انتخاب کند که به نظر او با مزه ترین و خلاقانه‌ترین گزینه برای پر کردن جای خالی است.

پاسخ‌ها به صورت مخفی جمع آوری شده و به طور تصادفی خوانده می‌شود. سپس کسی که سوال را خوانده و راوی است، به هر پاسخ یک امتیاز می‌دهد. بازیکنی که بیشترین امتیاز را برای پاسخ‌هایش دریافت کند، برنده آن دور می‌شود.

بازی تا زمانی که همه کارت‌های سوال تمام شوند ادامه پیدا می‌کند. در نهایت، بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد، برنده بازی خواهد بود.

حرف آخر

در این مطلب به معرفی بهترین بازی های بردگیم دورهمی پرداختیم و تلاش کردیم تا شما را با این بردگیم‌های جذاب آشنا کنیم. با توجه به موارد گفته شده در این مطلب می‌توانید با توجه به سلیقه خود بهترین بردگیم های دورهمی را انتخاب کرده و برای خرید آن‌ها اقدام کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها