چگونه در Minecraft یک خانه در شروع بازی بسازیم

18
ساخت خانه در ماین کرافت

اگر گیمر حرفه‌ای بازی Minecraft نیستید، یکی از چالش برانگیزترین بخش‌های بازی زمانی است که برای اولین بار وارد دنیای Minecraft می‌شوید. این سختی به این خاطر است که شما بدون هیچ آیتمی وارد بازی می‌شوید و اگر از قبل برنامه‌ای نداشته باشید، همه چیز به سرعت سخت و طاقت فرسا می‌شود. زمانی که وارد بازی Minecraft می‌شوید، بهتر است تا به عنوان یکی از اولین کارهایی که انجام می دهید، به ساخت خانه در ماین کرافت بپردازید.

خوشبختانه، اولین خانه شما نیازی به انجام کارهای زیادی ندارد و شما می‌توانید سریعاً یک خانه مناسب برای خود در Minecraft بسازید. در همین راستا در این مطلب از وب سایت پروچس قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم که چگونه در Minecraft یک خانه مناسب در شروع بازی بسازیم، پس با ما همراه باشید.

شروع ساخت و ساز

بازی Minecraft گیمر را در زمان ورود به بازی برای اولین بار، در نزدیکی درختان قرار می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود تا بتوانید از درختان استفاده کنید. اولین کاری که بعد از ورود به دنیای Minecraft باید انجام دهید این است که با ضربه زدن به درختان و جمع آوری چوب‌ها، تعداد قابل توجهی چوب به دست آورید.

هنگامی که به اندازه کافی چوب جمع آوری کردید، باید آن‌ها را به تخته چوب یا Wood Plank تبدیل کنید. برای انجام این کار نیازی به Crafting Table نیست و شما می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

در این مرحله باید برای ساختن یک خانه کوچک اقدام کنید. وقتی که به اندازه کافی چوب جمع آوری کردید، باید یک خانه کوچک بسازید تا در آن ساکن شوید. اندازه خانه اول شما مهم نیست، اما پیشنهاد ما این است که برای شروع با قرار دادن چوب‌ها بر روی یکدیگر، یک خانه با ابعاد ۵ * ۴ بسازید.

برای ساختن اولین خانه، نباید نگران ساختن اتاق‌های زیادی باشید، فقط باید مطمئن شوید که فضای کافی برای نگهداری تمام وسایل ضروری را داشته باشید.

Crafting Table بسازید

به محض این که خانه کوچک خود را ساختید، در داخل خانه خود باید یک گوشه دنج پیدا کرده و یک Crafting Table بسازید. برای انجام این کار، منوی Inventory را باز کرده و چهار Wood Plank مشابه هم را در کنار هم قرار دهید تا بتوانید میز Crafting Table را بسازید. با استفاده از این میز قادر خواهید بود تا آیتم‌های مختلفی را ساخته و از آن‌ها استفاده کنید.

ساخت خانه در شروع بازی ماینکرافت
برای ساخت Crafting Table باید به این شکل چوب‌ها را در کنار هم قرار دهید.

ساخت تخت خواب در ماینکرافت

بعد از این که خانه خود و Crafting Table را ساختید، نیاز است تا برای درست کردن تخت خواب اقدام کنید. برای این که بتوانید تخت خواب بسازید باید به دنبال گوسفند بگردید. شما می‌توانید در نقشه بازی Minecraft به راحتی گوسفند پیدا کنید.

وقتی گوسفندان را بکشید، می‌توانید پشم یا Wool را جمع آوری کنید. وقتی سه تا پشم با یک رنگ مشابه پیدا کردید، می‌توانید منوی Inventory را باز کنید. باید هر سه تا پشم را به همراه سه تا تخته چوب در قسمت Crafting مشابه تصویر زیر قرار دهید تا تخت خواب ساخته شود.

تصویری از ساخت تخت در ماینکرافت
نحوه ساخت تخت در بازی Minecraft

بعد از ساختن تخت خواب، باید آن را داخل خانه‌تان بگذارید و روی آن دراز بکشید. سپس از شما خواسته می‌شود تا محل Respawn خود را مشخص کنید. این به این معنا است که هر زمان که مردید، اگر محل Respawn شما خانه باشد، دوباره در خانه خود ظاهر خواهید شد. بعد از این که تخت خواب خود را درست کردید، وقت آن است که به ساختن بقیه وسایل ضروری بپردازید.

از مهم‌ترین وسایلی که باید بسازید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صندوقچه دو قلو یا Double Chest (با قرار دادن دو صندوقچه معمولی یا chest)
  • چوب یا Stick
  • در چوبی یا Wood Door
  • ابزار و سلاح چوبی یا Wood Weapons/Tools

همه وسایل بالا فقط به چوب درخت یا Wood نیاز دارند و با استفاده از Crafting Table می‌توانید آن‌ها را بسازید. پس نیازی نیست تا نگران پیدا کردن بلاک‌های دیگر باشید. شما می‌توانید از درخت‌ها به راحتی Wood به دست بیاورید.

ساخت کوره در ماینکرافت

بعد از این که هر کدام از ابزارهای چوبی را ساختید، نیاز است تا با کلنگ چوبی یا Wood Pickaxe برای استخراج سنگ یا cobblestone اقدام کنید. شما می‌توانید سنگ‌ها را در محیط‌های مختلفی پیدا کنید. اگر در پیدا کردن آن‌ها مشکل داشتید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که زمین را حفر کنید و پس از برداشتن چند بلوک خاک، به cobblestone می‌رسید.

در مرحله بعدی شما باید در مجموع هشت سنگ یا cobblestone جمع کنید. حالا که سنگ‌ها را جمع کردید، باید آن‌ها را روی Crafting Table قرار دهید و با کنار هم گذاشتن هشت تا از بلوک‌ها مشابه با تصویر زیر، می‌توانید یک کوره یا furnace بسازید. شما می‌توانید در کوره برای ساخت طیف قابل توجهی از آیتم‌ها اقدام کنید.

ساخت کوره در ماینکرافت
کوره یکی از تجهیزات ضروری است که باید در Minecraft بسازید

ساخت مشعل در Minecraft

برای این که در شب بتوانید از Mobهای بازی Minecraft دور بمانید، نیاز است تا بر روی دیوار خانه خود مشعل یا Torch قرار دهید. دو راه مختلف برای ساخت مشعل یا Torch وجود دارد، اما برای سادگی، بهتر است از چوب Wood استفاده کنید. برای انجام این کار باید به کوره‌ای که در خانه خود قرار داده‌اید بروید و چوب را در داخل کوره مشابه تصویر زیر قرار دهید. با انجام این کار، فرآیند ایجاد ذغال یا Charcoal آغاز می‌شود.

ساخت وسایل خانه در ماینکرافت
شما می‌توانید به این شکل زغال در بازی Minecraft بسازید

وقتی که به اندازه کافی ذغال ساختید، باید مقداری Stick بردارید و با ترکیب Stick و زغال، مشعل بسازید. حالا می‌توانید مشعل‌ها را در محل‌های مورد نظر خود قرار دهید و از نور آن‌ها استفاده کنید.

ساخت مشعل در minecraft
حتماً بعد از ساخت خانه، برای ساخت مشعل در Minecraft اقدام کنید.

ساخت سقف خانه در ماین کرافت

حالا که هر آن چه که باید برای خانه خود بسازید را ایجاد کردید، وقت آن رسیده تا برای خانه خود سقف بسازید و چند مشعل روی آن بگذارید تا مطمئن شوید شب‌ها Mobها به شما حمله نکنند. با انجام این کارها، محل زندگی شما آماده است و حالا می‌توانید با خیال آسوده در دنیای بازی Minecraft کاوش کرده و شب‌ها برای استراحت و ساختن آیتم‌های دیگر به خانه خود برگردید.

ساختن سقف خانه در ماین کرافت
ساخت سقف و قرار دادن مشعل بر روی آن، شما را از Mobها در امان نگه می‌دارند

کلامِ پروچس

در این مطلب از وب سایت پروچس، شما را با نکاتی که برای ساخت خانه در ماین کرافت (در ابتدای بازی)باید بدانید آشنا کردیم. با توجه به موارد گفته شده در این مطلب می‌توانید چند روز اول بازی Minecraft را به سلامت سپری کرده و آیتم‌های مورد نیاز برای ادامه بازی را به سرعت بسازید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها