15 نکته مهمی که قبل از تجربه بازی Stellar Blade باید بدانید

46
بازی Stellar Blade

بازی Stellar Blade یکی از جدیدترین بازی‌های انحصاری کنسول پلی استیشن 5 است که به تازگی عرضه شده است. این بازی در کنار سیستم مبارزه چالش برانگیز، یک دنیای گسترده را برای کاوش در اختیار شما قرار می‌دهد که پر از اسرار برای کشف، ماموریت‌های جانبی برای انجام دادن و بسیاری از آیتم‌ها برای پیدا کردن است.

متأسفانه، با وجود کارهای زیادی که می‌توانید در بازی Stellar Blade انجام دهید، برخی از ویژگی‌های اصلی این بازی به خوبی توضیح داده نمی‌شوند و اگر مراقب نباشید، ممکن است در طی بازی با مشکل مواجه شود.

در همین راستا در این مطلب از وب سایت پروچس قصد داریم تا شما را با نکات مهمی که برای تجربه بازی Stellar Blade باید بدانید آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

برای یادگیری الگوی حرکتی دشمنان وقت بگذارید

سیستم مبارزات بازی Stellar Blade می‌تواند بسیار سختگیرانه باشد، بنابراین بسیار مهم است که الگوهای حمله دشمن را به سریع‌ترین شکل ممکن یاد بگیرید.

خوشبختانه، بسیاری از دشمنانی که با آن‌ها روبرو خواهید شد در طول بازی حضور خواهند داشت، بنابراین شما فرصت‌های زیادی برای تجزیه و تحلیل حملات آن‌ها، یادگیری الگوی حرکت و تنظیم زمان خود برای دفاع کردن از آن‌ها خواهید داشت.

کمبوها را یاد بگیرید

یادگیری کمبوها و زمان بندی حرکات نیز برای پیشروی در بازی بسیار مهم است و پشت سر هم فشردن دکمه شما را به جایی نمی‌رساند. پیشنهاد ما این است که وقتی دشمنان شروع به حملات متعدد به شما می‌کنند، در مکث کوتاهی که می‌کنند، سریع به آن‌ها حمله کرده و ضربات پشت سر هم بزنید.

البته نباید این موضوع را فراموش کنید که گیم پلی بازی Stellar Blade سریع است و به همین خاطر اگر دکمه‌ها را با تاخیر بیش از یک ثانیه بزنید، به احتمال زیاد کمبوهای شما نصفه و نیمه باقی می‌ماند. همچنین برخی حملات خاصی است که می‌توانید بلافاصله پس از گارد یا پری کردن بزنید. در چنین شرایطی اگر دکمه‌ها را بی هدف فشار دهید، فرصت این حملات را از دست می‌دهید.

تنظیمات بازی را برای تجربه بهتر تغییر دهید

تنظیمات بازی Stellar Blade

در منوی تنظیمات بازی Stellar Blade گزینه‌های مختلفی در اختیار شما قرار دارد که با فعال کردن آن‌ها بازی برای شما آسان‌تر یا چالش برانگیزتر خواهد شد. یکی از این تنظیمات Auto Loot Item است که باعث می‌شود تا با عبور از آیتم‌ها، به صورت خودکار نیازی نباشد تا دکمه‌ای بزنید.

همچنین اگر علاقه‌ای به quick time event (صحنه‌هایی که نیاز است تا دکمه‌هایی که روی صفحه نمایش داده می‌شود را سریعاً بزنید) ندارید، می‌توانید قابلیت QTE Auto Success را روشن کنید، به این معنی که quick time event همیشه به طور خودکار انجام می‌شوند. همچنین می‌توانید قفل خودکار روی دشمنان یا auto-lock را در هنگام حمله تنظیم کنید.

قبل از فعال کردن مهارت در Skill Tree آن را امتحان کنید

در حالی که می‌توانید درخت‌های مهارت خود را در هر زمانی که علاقه مند بودید با آیتم SP Initializer ریست کنید، لازم به ذکر است که بازی به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید مهارت‌های بعدی را قبل از فعال سازی در اتاق Training Room آزمایش کنید تا متوجه شوید که هر مهارت چه ویژگی ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. انجام این کار به طور بالقوه شما را از هدر دادن Skill Pointهایی که به سختی به دست آورده اید نجات می‌دهد.

حتماً ماموریت‌های جانبی را انجام دهید

بسیاری از گیمرها تنها علاقه مند هستند تا ماموریت‌های اصلی و داستانی بازی را انجام دهند. ارزش دارد که هر از چند گاهی برای تکمیل ماموریت‌های جانبی یا Side Questها اقدام کنید. ماموریت‌های جانبی نه تنها تجربه زیادی Skill Point برای شما به همراه دارند، جوایز مختلفی مثل Gold، Vitcoins، Nano Suits، cosmetics و حتی فعالیت‌های جانبی مانند ماهیگیری نیز دارند.

بررسی بازی Stellar Blade

همچنین لازم به ذکر است که Side Questsهای بازی همیشه در اختیار شما خواهند بود و هر زمانی که علاقه مند بودید، می‌توانید برای انجام این ماموریت‌ها اقدام کنید.

ضمنا اگر قصد دارید تا در زمان خود صرفه جویی کرده و صحبت‌های غیر ضروری با هر NPC را رد کنید، تنها کافی است تا به سراغ شخصیت‌هایی بروید که دایره سبز رنگی روی شخصیت آن‌ها وجود دارد. این دایره سبز رنگ به این معنا است که صحبت‌هایی که می‌شنوید دیالوگ‌های جدید یا معنی دار برای ماموریت‌ها یا اطلاعات جدید است.

اطلاعات دشمنان را مطالعه کنید

یکی از منوهای بازی Data Bank است که در آن می‌توانید فهرستی از تمام دشمن‌هایی که با آن‌ها روبرو شده اید را مشاهده کنید. در این بخش می‌توانید نکات مهم برای مبارزه با هر یک و روش موثر از بین بردن هر دشمن را یاد بگیرید.

نکات بازی Stellar Blade

لازم به ذکر است که دشمنان وقتی وارد فاز جدید می‌شوند، زرد رنگ خواهند شد و دوربین معمولاً در جای خود قفل می‌شود. در طول این انیمیشن، تا زمانی که این انیمیشن متوقف نشود، قادر به انجام هیچ حمله‌ای نخواهید بود، بنابراین انرژی بتا یا Burst خود را هدر ندهید. در عوض، از این فرصت برای فاصله گرفتن از دشمن، بهبود شخصیت خود و… استفاده کنید.

از WB Pump استفاده کنید

در بازی Stellar Blade این احتمال وجود دارد که در زمان مبارزات کشته شوید. برای حل این مشکل می‌توانید از WB Pump استفاده کنید. این وسیله کوچک می‌تواند شما را در همان مکانی که در جنگ کشته شده اید، احیا کند. شما می‌توانید WB Pump را در اکثر کمپ‌ها و فروشگاه‌ها خریداری کنید.

Documentها و Memory Stickها را مطالعه کنید

بازی Stellar Blade برای ps5

بسیاری از گیمرها متن‌های بازی Stellar Blade را رد کرده و فکر می‌کنند که اطلاعات مهمی در آن‌ها وجود ندارد. این در حالی است که در برخی از Documentها و Memory Stickها اطلاعات مفیدی در مورد مکان یافتن جعبه‌های مخصوصی است که cosmetics و تعداد زیادی Gold در آن وجود دارد.

آیتم‌های قابل تعامل نقطه سفید دارند

آیتم‌های قابل تعامل در بازی Stellar Blade دارای یک نقطه سفید هستند. بررسی تمامی آیتم‌ها می‌تواند XP زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد.

از پهباد خود برای اسکن محیط استفاده کنید

از پهباد خود برای اسکن مکرر محیط‌های اطراف خود استفاده کنید. پهباد به شما کمک می‌کند دشمنانی را که ممکن است دور از چشم باشند و دشمنانی که خود را مخفی کرده اند شناسایی کنید.

به عنوان مثال Guardianها دشمنانی در بازی هستند که این توانایی را دارند که خود را شبیه به آیتم‌های مختلفی در محیط مانند مجسمه‌ها کنند. بنابراین، قبل از نزدیک شدن به مجسمه‌ها، منطقه را اسکن کنید تا متوجه حضور Guardianها شوید.

همچنین پهباد محل جعبه‌ها و ربات‌هایی را که حاوی منابع هستند نشان می‌دهد. با پیشرفت در داستان، گزینه‌ای برای ارتقاء پهباد خود نیز خواهید داشت که شامل گزینه‌ای برای افزایش مدت زمان هر اسکن است.

مسیرهای زرد رنگ را دنبال کنید

دنیای بازی Stellar Blade بسیار وسیع است و در آن شاهد مسیرهایی هستیم که به پشت ساختمان‌ها یا مناطقی که در بالای پشت بام‌ها قرار گرفته اند، منتهی می‌شوند. در این مناطق آیتم‌های کمیاب را می‌توانید پیدا کنید. برای این که این آیتم‌ها را از دست ندهید، می‌توانید هر مسیری که با رنگ زرد مشخص شده است را دنبال کنید، زیرا این مسیرها تقریباً همیشه به آیتم ارزشمندی ختم می‌شوند.

در مکان‌های مختلف HP و Rechargeable Tumbler خود را شارژ کنید

امکان sit and rest فقط مختص کمپ‌های بازی نیست و در سرتاسر دنیای بازی شاهد نیمکت‌ها و صندلی‌هایی هستیم که با نشستن بر روی آن‌ها مقدار کمی HP و Rechargeable Tumbler شخصیت شما شارژ خواهد شد.

Exospine را در Wasteland فعال کنید

هنگامی که به منطقه Wasteland رسیدید، فعال سازی برج خورشیدی را در اولویت قرار دهید. فعال سازی این برج باعث می‌شود تا بتوانید Supply Campها را فعال کرده و همچنین یک Exospine در بالای برج وجود دارد که با فعال کردن آن میدان دید دشمنان کاهش پیدا کرده و به شما این امکان را می‌دهد که دشمنان را با Ambush کردن بسیار راحت‌تر بکشید.

Stellar Blade game
همچنین پس از فعال سازی برج خورشیدی، توصیه می‌کنیم قفل فروشگاه D1G-g2r را که در شمال غربی Wasteland قرار دارد، باز کنید. شما می‌توانید در این فروشگاه ماژول‌هایی را برای ارتقاء اضافی خریداری کنید.

به صدای بازی و لرزش دسته دقت کنید

حتماً به دقت به صدای بازی گوش دهید. اگر صدای وزوز می‌شنوید، ممکن است یک collectible Can در نزدیکی شما باشد. collectible Canها را می‌توانید در هنگام تعامل با دستگاه‌های فروش خودکار Fiz در سراسر جهان بازی به دست بیاورید. علاوه بر این، می‌توانید پهباد خود را با قابلیت Can Detector ارتقا دهید، که وقتی Can در نزدیکی شما است، صدای بیشتری ایجاد کند.

بررسی Stellar Blade
همچنین هنگامی که در نزدیکی آپگرید Beta یا Body Core هستید، یک لرزش خفیف از دسته احساس خواهید کرد. هر چه لرزش قوی‌تر باشد یعنی آپگرید نزدیک‌تر می‌شوید.

Phone Boothها را برای Fast Travel فعال کنید

Phone Boothها که با علامت تلفن قرمز در هنگام اسکن مشخص می‌شوند، به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید بین مکان‌های مختلف از طریق Phone Boothها سفر کنید. فعال کردن Phone Boothها باعث می‌شود تا بتوانید بین مناطق مختلف بازی به سرعت Fast Travel کنید.

حرف آخر

در این مطلب از وب سایت پروچس شما را با 15 نکته مهمی که برای تجربه بازی Stellar Blade باید بدانید، آشناکردیم. با توجه به موارد گفته شده در این مطلب، می‌توانید بازی Stellar Blade را به شکل حرفه‌ای‌تری تجربه کرده و لذت بیشتری از انجام این بازی ببرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها