چرا نباید به Elden Ring Shadow Of The Erdtree دی ال سی بگوییم؟

21
ویژگی های shadow of the erdtree

با وجود این که Shadow of the Erdtree به عنوان DLC جدید بازی Elden Rings به فروش می‌رسد، اما به دلایل مختلفی نباید به آن دی ال سی بگوییم، چرا که از نظر فنی این موضوع اشتباه است. در همین راستا با ما همراه باشید تا در مورد ویژگی های Elden Ring Shadow Of The Erdtree صحبت کنیم و بیان کنیم که چرا Shadow Of The Erdtree با سایر دی ال سی‌های صنعت بازی‌های ویدیویی متفاوت است.

معرفی Shadow of the Erdtree

Shadow of the Erdtree بیش از دو سال پس از عرضه Elden Ring به عنوان DLC این بازی منتشر شده و طیف قابل توجهی از محتواها را به بازی اضافه کرده است.

پروژه‌ای به بزرگی Shadow of the Erdtree که مورد تحسین منتقدان نیز قرار گرفته، نشان می‌دهد که چگونه پس از عرضه یک بازی، می توان آن را به شکل کاملی گسترش داد.

ویژگی های بسته الحاقی Shadow Of The Erdtree
میزان محتوایی که Shadow of the Erdtree به بازی اضافه می‌کند آن را از سایر دی ال سی‌ها جدا می‌کند.

این در حالی است که بسیاری از DLCهایی که ممکن است در صنعت بازی‌های ویدیویی با آن‌ها مواجه شوید، در سر دیگر طیف قرار دارند و تنها شامل پیشرفت‌های جزئی مانند اضافه شدن اسکین‌های جدید یا ماموریت‌های اضافی می‌شوند که اصلاً ارزش پرداخت هزینه ندارند.

Elden Ring: Shadow Of The Erdtree یک اکسپنشن است

در واقع اصطلاح مناسبی که می‌تواند Shadow of the Erdtree را تعریف کند، اکسپنشن است. اکسپنشن به محتواهایی گفته می‌شود که به شکل قابل توجهی جهان بازی و عمق گیم پلی آن را گسترش می‌دهد.

به همین خاطر بهتر است تا به Shadow of the Erdtree، به جای دی ال سی، Expansion بگوییم. اکسپنشن‌ها قبل از این که DLCها به روشی استاندارد برای افزایش محتوا در بازی تبدیل شوند، روشی محبوب برای ارائه محتوا بودند و ویژگی‌های جدید و قابل توجهی را به بازی اصلی اضافه می‌کردند.

Shadow Of The Erdtree هیچ شباهتی به سایر دی ال سی‌ها ندارد

با وجود این که امروزه تقریباً پس از انتشار اکثر بازی‌ها شاهد عرضه DLC برای آن‌ها هستیم، اما هنوز اکسپنشن‌ها یک قالب محبوب برای انتشار محتواهای اضافی برای بازی‌ها هستند.

ویژگی های DLC جدید Shadow Of The Erdtree
در واقع به دلیل وسعت Shadow of the Erdtree، آن را می‌توان به جای DLC، یک اکسپنشن نامید

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty و Horizon Forbidden West: Burning Shores چند نمونه موفق از Exapnsionها در سال‌های اخیر هستند. همچنین بسیاری از بازی‌ها ترکیبی از Expansionها و DLCهای کوچک‌تر را ارائه می‌دهند.

عناوین استراتژیک شرکت Paradox Interactive و بازی‌های نقش آفرینی جهان باز Bethesda Game Studios به این موضوع شهرت دارند. به عنوان مثال پس از عرضه بازی The Elder Scrolls 4: Oblivion شاهد عرضه Add-On هایی مثل انواع زره اسب به عنوان محتوای کوچک و همچنین یک اکسپنشن بزرگ به نام Shivering Isles برای این بازی از سوی شرکت بتسدا بودیم.

در واقع با توجه به استانداردهایی که در حال حاضر در صنعت بازی وجود دارد، Shadow of the Erdtree را نمی‌توان با سایر دی ال سی‌های موجود در بازار مقایسه کرد چرا که حجم محتوایی که پس از خرید Shadow of the Erdtree با آن مواجه می‌شوید، غیر قابل توصیف است.

اینکه بخواهیم از بسته الحاقی‌ سایر بازی‌ها توقع محتواهایی که در Shadow of the Erdtree دیده‌ایم را داشته باشیم هم یک انتظار غیر منطقی است.

در واقع وسعت و حجم محتوای این بسته الحاقی موجب شده تا شاهد عرضه آن با قیمت قابل توجه ۴۰ دلاری باشیم و می توان گفت که استودیوی FromSoftware که قدرت آن را دست کم گرفته بودیم، یک بسته الحاقی کامل و یک Expansion بی نظیر را برای طرفداران Eldens Ring عرضه کرده است.

کلامِ پروچس

در این مطلب از وب سایت پروچس تلاش کردیم تا به این موضوع بپردازیم که چرا نمی‌توان Elden Ring Shadow Of The Erdtree را با سایر دی ال سی‌های موجود در بازار مقایسه کرد. همان طوری که بیان شد به دلیل وسعتی که ویژگی های Shadow Of The Erdtree دارد، باید آن را یک اکسپنشن نامید که طیف قابل توجهی از محتوا را به بازی اضافه می‌کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها