بهترین فیلم‌های دنیا با موضوع اتاق فرار

56
فیلم با موضوع اتاق فرار

بعضی از فیلم‌ها هستند که اتمسفر اتاق فرار داشته و به خاطر ژانر هیجان انگیزی که دارند، تماشاگران را در فضای جذابی قرار می‌دهند. این فیلم‌ها پر از معما، رمز و راز و لحظات نفس گیر هستند و حس اضطراب و تلاش برای فرار از یک مکان خطرناک را به خوبی القا می‌کنند. در همین راستا، در این مطلب از سایت پروچس قصد داریم تا شما را با بهترین فیلم‌‎های اتاق فرار که حس و حال اتاق فرار را به شما منتقل می کنند، آشنا کنیم. اگر بدنبال فیلم با موضوع اتاق فرار هستید، با ما همراه باشید.

معرفی بهترین فیلم با موضوع اتاق فرار

Cube (1997)

مکعب یا Cube یک فیلم علمی تخیلی ترسناک است که در سال ۱۹۹۷ به کارگردانی وینچنزو ناتالی ساخته شده است. این فیلم اتاق فرار، داستان شش غریبه را روایت می‌کند که ناگهان خود را در یک مکعب غول پیکر و سفید رنگ بدون هیچ راهی برای خروج می‌یابند.

بهترین فیلم های اتاق فرار

آن‌ها باید برای زنده ماندن با هم همکاری کرده و راهی برای خروج از این مکعب پیدا کنند. هر یک از این 6 نفر مهارت خاصی دارند و باید با همکاری هم از تله‌های مرگبار این مکعب نجات پیدا کنند.

Phone Booth (2002)

فیلم Phone Booth یا باجه تلفن یک فیلم جنایی و هیجان انگیز آمریکایی است که جوئل شوماخر آن را کارگردانی کرده است. در این فیلم کالین فارل در نقش استوارت شپرد بازی می‌کند که یک مسئول روابط عمومی موفق است و در یک باجه تلفن توسط یک تک تیرانداز ناشناس به دام می‌افتد.

فیلم های اتاق فرار

در واقع تک تیرانداز به شپرد می‌گوید که اگر از باجه تلفن خارج شود، با تیر او را می‌زند. در این شرایط شپرد باید با تک تیر انداز مذاکره کرده و راهی برای فرار از باجه تلفن پیدا کند.

Buried (2010)

فیلم Buried یا مدفون شده یک فیلم‌ با موضوع اتاق فرار است که در سبک تریلر روانشناختی ساخته شده و حس و حال یک اتاق فرار فوق نفسگیر را دارد. کارگردان این فیلم رودریگو کورتس بوده و نویسندگی آن بر عهده کریس اسپارلینگ است.

فیلم های Scape Room

در این فیلم تنها شاهد حضور یک بازیگر هستیم که رایان رینولدز است. رینولدز در این فیلم در نقش پاول کنروی است که یک راننده کامیون آمریکایی بوده و در عراق ربوده شده است. او توسط یک گروه تروریستی در یک تابوت در زیر زمین دفن شده است. پاول فقط تنها یک تلفن همراه، فندک و چند وسیله دیگر دارد و باید با استفاده از آن ها قبل از تمام شدن اکسیژن، از تابوت فرار کند.

Exam (2009)

فیلم exam در ژانر اتاق فرار

فیلم Exam یا امتحان یک فیلم شبیه اتاق فرار است که باید در آن از 100 درصد هوش خود استفاده کنید. این فیلم بریتانیایی که محصول سال ۲۰۰۹ بوده و به کارگردانی استوارت هزلداین ساخته شده است، داستان هشت نفر را روایت می‌کند که برای شرکت در یک آزمون استخدامی به یک اتاق دعوت می‌شوند.

در طول این آزمون، آن‌ها با سوالاتی عجیب و غریب و چالش‌های روانی مختلفی روبرو می‌شوند که باید جواب آن‌ها را پیدا کنند.

1408 (2007)

فیلم 1408 با حس و حال اتاق فرار

اگر علاقه مند به اتاق فرارهای ترسناک هستید، پیشنهاد ما این است که حتماً فیلم 1408 را تماشا کنید. این فیلم آمریکایی که در سال 2007 ساخته شده، در ژانر ترس روانشناختی است. فیلم 1408 بر اساس داستان کوتاهی به همین نام، نوشته استیون کینگ ساخته شده است.

داستان این فیلم در مورد یک نویسنده کتاب‌های ترسناک به نام مایک انسلین است که جان کیوساک در نقش او بازی می‌کند. مایک انسلین به موضوعات ماوراءالطبیعه باور ندارد و آن‌ها را زاییده خیال آدم‌ها می‌داند. به دعوت مدیر یک هتل، مایک وارد اتاق افسانه‌ای 1408 در هتل دلفین می‌شود. بلافاصله بعد از ورود به اتاق، او با ترس واقعی مواجه می‌شود.

Fermat’s Room (2007)

فیلم اتاق فرمات یا Fermat’s Room یک فیلم اتاق فرار معمایی است که در سال ۲۰۰۷ توسط کشور اسپانیا ساخته شده است. داستان این فیلم درباره چهار ریاضیدان و یک مخترع است که به یک خانه دور افتاده دعوت می‌شوند تا یک معما و راز بزرگ را حل کنند.

فیلم سینمایی با موضوع اتاق فرار

بعد از رسیدن به خانه، آن‌ها در یک اتاق زندانی می‌شوند و باید برای فرار از اتاقی که دیوارهایش آرام آرام در حال نزدیک شدن به هم هستند، تلاش کنند.

Escape Room (2019)

فیلم Escape Room یا اتاق فرار، یک فیلم ترسناک و معمایی آمریکایی است که دقیقاً بر اساس ایده بازی اتاق فرار ساخته شده است. این فیلم داستان شش غریبه را روایت می‌کند که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند ولی به طور مرموزی به یک بازی اتاق فرار دعوت می‌شوند.

بهترین فیلم سینمایی اتاق فرار

آن‌ها به زودی متوجه می‌شوند که برای زنده ماندن، باید با هم کار کنند تا معماهای پیچیده و خطرناکی را حل کنند. هر اتاق، چالش‌های جدیدی را به همراه دارد و هرچه بیشتر در بازی پیش می‌روند، خطر مرگ نیز بیشتر می‌شود.

Escape Room: Tournament of Champions (2021)

فیلم در ژانر اتاق فرار

اتاق فرار: تورنمنت قهرمانان یا Escape Room: Tournament of Champions دنباله فیلم Escape Room است که در بخش قبلی در مورد آن صحبت کردیم. داستان این فیلم در مورد یک گروه شش نفره است که سعی می‌کنند از یک سری اتاق فرار جدید و مرگبار جان سالم به در ببرند. همچنین باید رمز و رازهایی را کشف کنند که می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا بفهمند چه کسی پشت این بازی بیمارگونه است.

Devil (2010)

فیلم دویل

یکی دیگر از فیلم‌های با حس و حال اتاق فرار ترسناک که پیشنهاد می‌کنیم حتماً ببینید، فیلم Devil یا شیطان است. این فیلم که در سال 2010 منتشر شده است، داستان پنج نفر را روایت می‌کند که در آسانسور یک آپارتمان اداری گرفتار می‌شوند. با گذشت زمان معلوم می‌شود که یکی از آن‌ها شیطان است و قصد دارد دیگران را بکشد.

Infinity Chamber (2016)

فیلم اتاق بی نهایت در ژانر اتاق فرار

Infinity Chamber یا اتاق بی نهایت یک فیلم علمی تخیلی و مهیج است که در سال ۲۰۱۶ منتشر شده است. Infinity Chamber داستان مردی را روایت می‌کند که در یک زندان خودکار گرفتار شده است و باید با یک کامپیوتر رقابت کند تا بتواند از این زندان خارج شود.

The Belko Experiment (2016)

The Belko Experiment یا آزمایش بلکو یک فیلم سینمایی با موضوع اتاق فرار بوده که فوق العاده هیجانی و خشن است. این فیلم آمریکایی که در سال 2016 ساخته شده، در مورد ۸۰ آمریکایی است که برای شرکتی به نام صنایع بلکو در بوگوتا، کلمبیا کار می‌کنند.

فیلم های سینمایی در سبک اتاق فرار

این افراد یک روز بعد از رسیدن به محل کار، در ساختمان زندانی می‌شوند و صدای مرموزی اعلام می‌کند که اگر کارمندان شروع به کشتن یکدیگر نکنند، خودشان کشته خواهند شد.

Circle (2015)

دایره یا Circle یک فیلم علمی تخیلی و در عین حال مهیج و روان شناختی آمریکایی است که در سال ۲۰۱۵ توسط آرون هان و ماریو میسیونه نوشته و کارگردانی شده است.

بهترین فیلمها در سبک اتاق فرار

در این فیلم اتاق فرار پنجاه غریبه در یک اتاق تاریک از خواب بیدار می‌شوند و متوجه می‌شوند که هر دو دقیقه یک نفر کشته می‌شود. همچنین اگر کسی سعی کند که فرار کند نیز کشته خواهد شد. برای زنده ماندن، آن‌ها مجبورند رای دهند که نفر بعدی چه کسی باشد که بمیرد.

The Killing Room (2009)

اگر به دنبال یک فیلم با حس و حال اتاق فرار هستید که خشن نیز باشد، می‌توانید The Killing Room یا اتاق کشتار را ببینید. این فیلم هیجان انگیز و روانشناختی محصول سال ۲۰۰۹ بوده و کارگردان آن جاناتان لیبسمن است.

فیلم سینمایی با حس و حال اتاق فرار

در این فیلم، چهار غریبه برای شرکت در یک مطالعه روانشناسی ثبت نام می‌کنند، اما متوجه می‌شوند که سوژه‌های یک برنامه دولتی بی رحمانه و محرمانه هستند.

آن‌ها در یک اتاق زندانی می‌شوند و در معرض آزمایش‌های فیزیکی و روانی قرار می‌گیرند، در حالی که همه آن‌ها را یک فرد سادیستیک کنترل می‌کند. اتاق کشتار یک فیلم آزاردهنده و پر تعلیق بوده و برای همه افراد مناسب نیست.

House of 9 (2009)

خانه شماره ۹ یا House of 9 یکی دیگر از فیلم‌های ترسناک اتاق فرار است که برای علاقه مندان به این سرگرمی می‌تواند فوق العاده جذاب باشد. این فیلم محصول سال ۲۰۰۴ است.

فیلم خانه شماره 9

این فیلم داستان نُه غریبه را روایت می‌کند که ربوده شده و در داخل خانه‌ای زندانی شده اند. صدایی مرموز به آن‌ها می‌گوید که باید در این خانه با یکدیگر رقابت کرده و آخرین فرد زنده می‌تواند خانه را ترک و پنج میلیون دلار برنده شود.

Saw (2004)

اره یا Saw اولین قسمت از فرانچایز جذاب اره است. این فیلم که در سال 2004 ساخته شده، توسط کارگردان افسانه ای، جیمز وان خلق شده است. این مجموعه حول محور یک شخصیتی به نام جیگ ساو می‌چرخد که افراد را به دام می‌اندازد و آن‌ها را مجبور به انجام بازی‌های مرگباری می‌کند.

فیلم اره در ژانر اتاق فرار

این فیلم به خاطر نوآوری در ژانر وحشت و بازی‌های خلاقانه اش مورد تحسین همگان قرار گرفت. از آن زمان، نُه دنباله دیگر از این فیلم ساخته شده است اما بهترین نسخه از این سری، اولین قسمت آن است.

Don’t Breathe (2016)

نفس نکش یا Don’t Breathe یک فیلم اتاق فرار ترسناک و هیجان انگیز است. این فیلم در مورد سه جوان است که دست به دزدی‌های کوچک از خانه‌های سوت و کور می‌زنند. آن‌ها بعد از زیر نظر گرفتن یک مرد نابینا که ظاهراً در خانه اش مقدار زیادی پول نقد نگه می‌دارد، تصمیم می‌گیرند آخرین سرقت خود را انجام داده و بعد از آن برای همیشه دست از این کارها بکشند.

بهترین فیلم اتاق فرار

این مرد نابینا که فردی منزوی و آسیب پذیر به نظر می‌رسد بسیار خطرناک‌تر از چیزی است که نشان می‌دهد. مرد نابینا با تکیه بر حس شنوایی فوق العاده اش، به شکارچی بی رحمی تبدیل می‌شود که در تلاش است تا این سه جوان را از بین ببرد.

Escape from Alcatraz (1979)

یکی از تم‌های جذاب اتاق فرار، فرار از زندان است. یکی از بهترین فیلم اتاق فرار با تم زندان، فیلم فرار از آلکاتراز یا Escape from Alcatraz است. این فیلم محصول سال 1979 بوده و کارگردان آن دان سیگل است. در این فیلم کلینت ایستوود ایفای نقش کرده و داستانی واقعی را روایت می‌کند که در سال 1962 در زندان آلکاتراز، مشهورترین زندان امنیتی آمریکا رخ می‌دهد.

فیلم اتاق فرار با تم فرار از زندان

این فیلم در مورد فرانک موریس با بازی کلینت ایستوود است که به همراه دو زندانی دیگر به نام‌های جان آنگلین و برادرش قصد دارند تا از زندان آلکاتراز به عنوان امنیتی‌ترین زندان آمریکا فرار کنند.

Escape Plan (2013)

یک فیلم اتاق فرار دیگر، نقشه فرار یا Escape Plan است که یک فیلم اکشن و هیجان انگیز بوده و در سال ۲۰۱۳ به کارگردانی میکائیل هوستروم منتشر شده است.

فیلم با مضمون اتاق فرار

این فیلم در مورد ری برسلین با بازی سیلوستر استالون یکی از بزرگ‌ترین طراحان سازه‌های امنیتی است که برای ساختن امن‌ترین زندان ممکن مجبور به مطالعه و بررسی سایر زندان‌ها و راه‌های فرار از آن‌ها می‌شود.

بعد از طراحی زندان، اتفاقی برای برسلین رخ می‌دهد که او را به زندانی که خودش ساخته می‌برند و این بار به عنوان زندانی باید با کمک هم سلولی اش یعنی سوان رات میر با بازی آرنولد، از این زندان فرار کند. این فیلم دو قسمت دیگر دارد که به هیچ عنوان با قسمت اول آن قابل مقایسه نیست.

حرف آخر

در این مطلب از سایت پروچس شما را با بهترین فیلم‌های با موضوع اتاق فرار آشنا کردیم. دیدن این فیلم‌ها برای علاقه مندان به اتاق فرار فوق العاده جذاب است و پیشنهاد ما این است که حتماً این فیلم‌های اتاق فرار جذاب را تماشا کنید.


سوالات متداول

1. بهترین فیلم با موضوع اتاق فرار ترسناک کدام است؟

اگر به دنبال بهترین فیلم اتاق فرار ترسناک هستید، پیشنهاد ما این است که Saw، 1408 و Devil را ببینید.

2. هیجان انگیز ترین فیلم‌های اتاق فرار کدام اند؟

فیلم‌هایی مثل Buried، Escape Room، Don’t Breathe بهترین و هیجان انگیز ترین فیلم‌های اتاق فرار هستند.

3. بهترین فیلم اتاق فرار برای بزرگسالان کدام است؟

اگر به دنبال فیلم اتاق فرار برای بزرگسالان هستید، می‌توانید 1408، Saw، The Killing Room و… را مشاهده کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها